Теләче районында»Киләчәк " яшьләр үзәге ачылды

2024 елның 15 феврале, пәнҗешәмбе

Республиканың Теләче районында Теләче авылында «Киләчәк»яшьләр үзәге ачылды. Ачылу тантанасында ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илнур Нурмөхәммәтов, муниципаль район башлыгы Нәҗип Хаҗипов һәм башкалар катнашты.

Яңа өч катлы үзәктә китапханә, музыка, актерлык осталыгы, рәсем һәм бию белән шөгыльләнү өчен кабинетлар урнашкан. Очрашулар ,тоорийлар, кибер киңлек, 2 бию залы һәм 109 кешегә исәпләнгән актлар залы каралган.

Яшьләр үзәге эшчәнлеге яшьләрнең төрле категорияләренең ихтыяҗларын һәм мәнфәгатьләрен максималь канәгатьләндерүгә, үз-үзеңне тормышка ашыру һәм иҗади потенциалын ачу мөмкинлегенә юнәлдерелгән.

"Яшьләр үзәге ачылу белән чын күңелдән котлыйм! Россия Президенты Владимир Путин һәм Татарстан Раис Рөстәм Миңнеханов илдә Яшьләр үсеше өчен заманча шартлар булдыруны беренче чиратта бурыч итеп куйдылар. Соңгы ун елда республикада 250дән артык яңа яшьләр объекты төзелде, шәһәрләрдә һәм районнарда бүген 36 яшьләр үзәге эшли. Илдә Гаилә елы дип игълан ителгән елда „Киләчәк“ яшьләр үзәген ачу зур символик әһәмияткә ия», — дип белдерде Сәфәров.