Татарстанның Раис Түбән Кама район хастаханәсенең икенче дәвалау корпусын капиталь ремонтлау нәтиҗәләрен бәяләде

2024 елның 5 марты, сишәмбе

Рөстәм Миңнеханов Түбән Кама үзәк район күп профильле хастаханәсенең икенче дәвалау корпусын капиталь ремонтлау нәтиҗәләрен бәяләде. Аны ТР сәламәтлек саклау министры Марсель Миңнуллин һәм Түбән Кама районы башлыгы Рамил Муллин озатып йөрде.

Республика раисына икенче дәвалау корпусы 1990 елда төзелгәнлеге турында сөйләделәр. Ремонттан соң бина тулысынча үзгәрә. Биналарда барлык инженерлык коммуникацияләре алыштырылган, яңа лифтлар урнаштырылган. Пациентлар өчен душ бүлмәләре һәм санузел белән уңайлы палаталар җиһазландырылган. Шулай ук медицина персоналы өчен барлык шартлар да тудырылган.

Дәвалау корпусының куәте һәм җиһазлануы Кама аша күпер төзелеше тәмамлануны исәпкә алып, халыкны 350 мең кешегә кадәр һәм курируемый районнарны (Мамадыш һәм Яңа Чишмә районнары) колачлауны арттыру мөмкинлеге белән сыйфатлы медицина ярдәме күрсәтергә мөмкинлек бирәчәк.

Шулай ук визит барышында Түбән Каманың сәламәтлек саклау объектларын модернизацияләү мәсьәләләре тикшерелде.